EtusivuYhteystiedot

Yhteystiedot

Ota yhteyttä Accountor Finagon yleisiin numeroihin tai henkilökuntaan.

Valitse tarvittava yhteystieto tai selaa alaspäin

Emme veloita asiakaspalvelupuheluista palvelumaksua. Operaattorisi veloittaa puheluista 020-numeroihin:
8,35 snt/puh + 16,69 snt/min (ALV. 24 %)

Accountor Finagon asiakaspalvelijoilla, konsulteilla, liittymäasiantuntijoilla ja laskutuksen henkilöillä ei ole suoria puhelinnumeroita. Kirjaamme kaikki yhteydenotot, joten voit huoletta olla yhteydessä annettuihin yleisiin numeroihin.

Henkilöt, joilla on suorat puhelinnumerot (kuten asiakkuuspäälliköt), löydät henkilökunnan yhteystiedoista.

Asiakaspalvelu

Katso myyntimme yhteystiedot, mikäli olet uusi asiakas tai haluat olemassa olevana asiakkaana tiedustella eri tuoteversioiden vaihtoehdoista.

Jos asiasi koskee Accountor Finagon yrityksellesi lähettämää laskua, ota yhteyttä laskutukseen.

Procountor-tuotteen asiakaspalvelu

Palvelemme ohjelmistoon liittyvissä asioissa. Yrityksesi kirjanpidosta vastaa kirjanpitäjäsi.

Puh. 020 7879 840

ma-to 8:30–16:00
pe 8:30–14:00 (yhteydenottoja käsitellään klo 16 asti)

Tikon-tuotteen asiakaspalvelu

Palvelemme ohjelmistoon liittyvissä asioissa. Yrityksesi kirjanpidosta vastaa kirjanpitäjäsi.

Puh. 020 116 0420

ma-to 8:30–16:00
pe 8:30–14:00 (yhteydenottoja käsitellään klo 16 asti)

Procountor Solo -tuotteen asiakaspalvelu

Procountor Solon asiakaspalvelu palvelee ohjelmiston yrittäjäasiakkaita sekä tilitoimistoja.

Puh. 020 7879 840

ma-to 8:30–16:00
pe 8:30–14:00 (yhteydenottoja käsitellään klo 16 asti)

Jos asiasi koskee Solon laskutusta, ota yhteyttä laskutukseen.

Laskutus ja tilausmuutokset

laskutus@finago.com

Katso myös Procountorin laskutuksen usein kysytyt kysymykset.

Laskutuksen yleinen puhelinnumero
020 785 1390

Uudet aukioloajat 3.5.2021 alkaen:
ma-to klo 9.00–15.00, pe klo 9.00-14.00

Laskutuksen osoitteet
Katso tästä laskutuksen osoitteet

Myynti

myynti@finago.com

Puh. 020 7879 830

ma-pe 8:30 – 16:00

Tietosuoja-asiat

Linkit tietosuojaselosteisiin löydät täältä. Mikäli sinulla on kysyttävää tietosuojaan liittyen, laitathan sähköpostia privacy@finago.com.

Toimipisteet

Espoo – pääkonttori

Espoon pääkonttori on muuttanut uusiin tiloihin 27.12.2019.

Espoon pääkonttori, Accountor Finago Oy
Keilaniementie 1 (Accountor Tower)
02150 Espoo

Saapumisohjeet Espoon pääkonttorille

Mikäli tulet vierailulle Espoon Accountor Toweriin (Keilaniementie 1, Espoo), ilmoittauduthan vierailulle tullessasi talon aulassa (aula sijaitsee 2. kerroksessa), jotta saamme tiedon saapumisestasi.

Saapuminen autolla

Vieraspysäköinti sijaitsee Accountor Towerin pysäköintihallissa (P-Kolmioparkki Espoo). Accountor Finagon vierailijoille vieraspysäköinti on maksuton. Vierailijoiden tulee ilmoittaa rekisteritunnuksensa Accountor Towerin aulapalvelulle 2. kerroksessa.

Oheisesta kartasta näet nykyisen Accountor Towerin sisäänkäynnin ja vieraspysäköinnin.

Keilaniemen metroasema on aivan Accountor Towerin vieressä. Bussireitit, aikataulut ja pysäkit löydät julkisen liikenteen reittioppaasta: https://reittiopas.hsl.fi.

Tampere

Tulli Business Park
Åkerlundinkatu 11
33100 Tampere

Jyväskylä

Kympinkatu 3 C
40320 Jyväskylä

Turku

Lemminkäisenkatu 34
20520 Turku

Oulu

Kiviharjunlenkki 1 A
90220 Oulu

Laskutus

Pyydämme lähettämään kaikki meille tarkoitetut laskut verkkolaskuina.

Yrityksen tiedot

Accountor Finago Oy
Y-tunnus: 0836922-4

Verkkolaskut

OperaattoriOVT-tunnus
Apix Messaging Oy (003723327487)003708369224

Sähköpostitse tai paperilaskuina toimitettuja laskuja emme ota enää vastaan. Tämä mahdollistaa virheettömämmän ja nopeamman laskujen käsittely- ja tarkastusprosessin. Mikäli laskutusjärjestelmänne ei mahdollista verkkolaskujen lähettämistä, voitte lähettää meille verkkolaskun Isolta Arkhimedes -laskutusohjelmassa osoitteessa https://www.isolta.fi/. Ohjelman kautta on helppo lähettää verkkolaskuja ja saat sen käyttöösi muutamassa minuutissa.

Jos teillä on kysyttävää laskujen vastaanotosta Accountorilla, ottakaa yhteyttä laskutuksen yhteyshenkilöön laskutus@finago.com.

Henkilökunta

Johto

Juha Havu

Director, Technology, Innovation and Product Development

+358 40 767 5159
juha.havu@finago.com

Kyösti Järnefelt

VP, Strategic Business Development

+358 40 517 0026
kyosti.jarnefelt@finago.com

Petri Karjalainen

SVP, Business Solutions

+358 40 741 6041
petri.karjalainen@finago.com

Niklas Killström

Director, Business Operations

+358 50 366 1163
niklas.killstrom@finago.com

Lauri Luoma

VP, Finance & Control

+358 40 556 5853
lauri.luoma@finago.com

Jarmo Lönnfors

SVP, Procountor Business

+358 50 040 5178
jarmo.lonnfors@finago.com

Sari Paulasaari

VP, Customer Success

+358 40 570 7799
sari.paulasaari@finago.com

Mikko Soirola

EVP, SME Cluster

+358 40 703 0553
mikko.soirola@finago.com

Katja Vuorialho

VP, HR

+358 40 589 6894
katja.vuorialho@finago.com

Katarina Ylikorkala

Chief Marketing Officer

+358 503870635
katarina.ylikorkala@accountor.fi

Avainasiakasmyynti

Ari Aaltonen

Key Account Manager

+358 40 1434 236
ari.aaltonen@finago.com

Teemu Ahokas

Key Account Manager

+358 40 675 8141
teemu.ahokas@finago.com

Jussi Halonen

Key Account Manager

+358 40 826 3829
jussi.halonen@finago.com

Matias Kietz

Key Account Manager

+358 20 116 0192
matias.kietz@finago.com

Heidi Laivamaa

Key Account Manager

+358 50 578 0166
heidi.laivamaa@finago.com

Henri Oilinki

Key Account Manager

+358 20 116 0126
henri.oilinki@finago.com

Mari Parviainen

Key Account Manager

+358 20 116 0189
mari.parviainen@finago.com

Mia Pouhula

Key Account Manager (vanhempainvapaalla)

+358 40 821 0047
mia.pouhula@finago.com

Henna Ruskanen

Key Account Manager, Team Leader (vanhempainvapaalla)

+358 40 868 4082
henna.ruskanen@finago.com

Ipu Suihkonen

Key Account Manager

+358 20 116 0331
ipu.suihkonen@finago.com

Joel Sundström

Key Account Manager, Team Leader

+358 20 116 0002
joel.sundstrom@finago.com

Mirva Tikkanen

Head of KAM

+358 20 116 0015
mirva.tikkanen@finago.com

Tomi Valtonen

Key Account Manager

+358 41 731 05 86
tomi.valtonen@finago.com

Tero Väänänen

Key Account Manager, Team Leader

+358 20 116 0149
tero.vaananen@finago.com

Taru Yrjänä

Key Account Manager

+358 40 620 9800
taru.yrjana@finago.com

Uusiasiakasmyynti

Ilpo Peltoniemi

Head of New Sales

+358 20 116 0061
ilpo.peltoniemi@finago.com

Satu Tähdenniemi

In- & Outbound Sales, Team Leader

+358 20 116 0137
satu.tahdenniemi@finago.com

Tilitoimistomyynti

Jorma Jääskö

Sales Manager

+358 20 116 0321
jorma.jaasko@finago.com

Leila Rusanen-Patana

Sales Manager

+358 20 116 0343
leila.rusanen@finago.com

Yritysmyynti

Heini Hautamäki

Sales representative

+358 40 522 5058
heini.hautamaki@finago.com

Sandra Hellsten

Sales representative

+358 41 730 4147
sandra.hellsten@finago.com

Noora Kalliokoski

Sales representative

+358 40 650 7514
noora.kalliokoski@finago.com

Jesse Kokko

Sales representative


jesse.kokko@finago.com

Kirsi Lehto

Sales representative


kirsi.lehto@finago.com

Pete Niemelä

Sales representative


pete.niemela@finago.com

Anne Rannanvirta

Sales representative

+358 40 667 9516
anne.rannanvirta@finago.com

Martti Rantala

Sales representative


martti.rantala@finago.com

Roope Rytkönen

Sales representative / Finago Sopimuskone

+358 41 730 3293
roope.rytkonen@finago.com

Säde-Tuulia Sällylä

Sales representative

+358 41 730 8129
sade-tuulia.sallyla@finago.com

Laura Varjo

Sales representative

+358 44 245 4972
laura.varjo@finago.com

Scandinavian Business Unit

Arnfinn Blom

Sales Director, Norway

+47 920 17 521
arnfinn.blom@finago.com

Benita Helistö

Commercial Business Manager, Head of Sweden Business

+46 72 013 51 22
benita.helisto@finago.com

Anne Seppälä

Service Manager, Sweden (Interim)

+358 20 116 0029
anne.seppala@finago.com

Ohjelmistokumppanuudet

Tero Lehessalo

Partner Manager

+358 40 715 1945
tero.lehessalo@finago.com

Konsultit

Jaana Eronen

Consulting Manager


jaana.eronen@finago.com

Katja Kuntola

Director, Digital Transformation and Consulting

+358 40 7675 256
katja.kuntola@finago.com

Virpi Tams

Consulting Manager

+358 40 521 6318
virpi.tams@finago.com

Azer Zahic

Consulting Manager

+358 40 712 6530
azer.zahic@finago.com

Asiakaspalvelu

Inka Heikkilä

Customer Service Manager

+358 40 831 0117
inka.heikkila@finago.com

Juulia Himanen

Customer Service Manager

+358 40 590 1283
juulia.himanen@finago.com

Jani Pihkanen

Customer Service Manager

+358 40 505 2519
jani.pihkanen@finago.com

Marjo Saukko

Customer Service Manager

+358 40 506 8455
marjo.saukko@finago.com

Tiina Tulkki

Customer Service Manager

+358 44 970 9329
tiina.tulkki@finago.com

Essi Varjoranta

Customer Service Manager

+358 41 730 2118
essi.varjoranta@finago.com

Markkinointi ja viestintä

Emilia Aarnisalo

Website & Marketing Technology Specialist


emilia.aarnisalo@finago.com

Kiira Eloranta

Customer and Partner Care Specialist

+358 40 646 4354
kiira.eloranta@finago.com

Auli Heimonen

Solution Marketing Specialist (vanhempainvapaalla)


auli.heimonen@finago.com

Anna Hilario

Loyalty Building Team Lead, Customer and Partner Care Specialist (vanhempainvapaalla)


anna.hilario@finago.com

Samuli Isomäki

Demand Creation Team Lead

+358 41 730 7349
samuli.isomaki@finago.com

Pauliina Jaakkola

Loyalty Building Team Lead

+358 50 320 2899
pauliina.jaakkola@finago.com

Salla Kinnarinen

Customer Experience Specialist (vanhempainvapaalla)


salla.kinnarinen@finago.com

Tomi Laitinen

Demand Creator


tomi.laitinen@finago.com

Olli Perikanta

Website & Marketing Technology Specialist

+358 45 889 2229
olli.perikanta@finago.com

Piia Similä

Perception & Awareness Building Team Lead, Communications Specialist

+358 20 116 0172
piia.simila@finago.com

Anna-Leena Väätänen

AD

+358 40 573 1440
anna-leena.vaatanen@finago.com

Vaihde

Puh. 020 116 0400